STUDEO

Studeo - Je pilotní projekt vzdělávacího centra pro osoby se zdravotním postižením

Projekt STUDEO je určen primárně studentům Jedličkova ústavu a škol v Praze (JÚŠ). Občanské sdružení TAP zde vytváří zázemí pro individuální rozvoj lidí se zdravotním postižením. Do JÚŠ docházejí pravidelně lektoři a věnují se zájemcům o studium v oborech, které si sami zvolí.  Tento systém umožňuje studentům se rozvíjet se v činnostech, které je opravdu zajímají, ale často jsou pro ně nedostupné.

Jedním z výstupů projektu STUDEO je i činnost kapely THE TAP TAP.  Většina členů kapely navštěvuje kurzy STUDEO a průběžně se vzdělává v hudební teorii i praxi.  V horizontu několika let vznikne přímo v prostorách JÚŠ na Vyšehradě samostatná budova, do které se projekt vzdělávacího centra STUDEO přesune. 

Celý objekt bude zcela bezbariérový a do budoucna otevřený všem zájemcům, které osloví vysoká kvalita výuky. - V současné době o. s. Tap a JÚŠ shromažďují finanční prostředky na technické vybavení budovy STUDEO.

 

 „V oblasti zájmových aktivit zatím neexistuje systém rovnocenného vzdělávání pro lidi se zdravotním postižením. Věřím, že se projekt vzdělávacího a poradenského centra STUDEO stane v tomto ohledu prvním krokem správným směrem.“

 Šimon Ornest, předseda o. s. Tap a manažer projektu STUDEO

 

My v rychlosti

Mikulášská v Opeře je naší každoroční velkou benefiční akcí.

Podpora studentů v projektu STUDEO a jejich vzdělávání v zajímavých kurzech.

Párty na kolečkách pořádáme pro přátele a fanoušky The Tap Tap, v divadle Archa.

Chcete se na něco zeptat, nabídnout nám spolupráci? Kontaktujte nás!

 

Rychlý kontakt

z. s. TAP
Na Pankráci 13
140 00 Praha 4

Šimon Ornest                  Dan Suchánek  
.   .  
604-117-067   777-785-423